Investavimas į nekilnojamą turtą Kipre ir INFORMACIJA apie ŠALĮ

INVESTAVIMAS Į NEKILNOJAMĄ TURTĄ SPARČIAI AUGANČIOSE IR POPULIARĖJANČIOSE POILSIO ZONOSE KIPRE

REAL ESTATE INVESTING
APIE KIPRĄ
Apie Kiprą ir Kipro salą. Istorija, gamta ir daugiau.
INVESTAVIMAS KIPRE
Informaciją apie investavimą į nekilnojamą turtą Kipre
TOP PRIVALUMAI
TOP privalumai, kodėl verta investuoti į NT Kipre
VERTA ŽINOTI
Papildoma, naudinga informacija apie Kiprą

INVESTAVIMAS Į NEKILNOJAMĄ TURTĄ KIPRE.  KODĖL YRA VERTINGAS?

Investavimas į nekilnojamą turtą yra viena patikimiausių investicijų ilguoju laikotarpiu. Susidariusi situacija sukūrė dirbtinai žemą nekilnojamojo turto rinką Kipre. Netgi didelė prabangių pastatų su visais priedais paprastai yra maždaug pusė panašių vilų kainos pietuose ir žemiau panašių objektų Prancūzijoje, Ispanijoje ar Portugalijoje. Tačiau dabar kainos kyla aukštyn, nes stebėtojai pažymi naujus politinius įvykius, kurie, atrodo, atneštų Šiaurės Kiprą į Europos lygį.

Pasikeitus politinei situacijai ir atvėrus kelius į šiaurinę Kipro dalį, vietiniai gyventojai ima sparčiai plėtoti turizmą šalyje. Turizmas yra pagrindinis užsienio valiutos teikėjas, todėl Kipro gyventojams svarbūs draugiški santykiai bei bendradarbiavimas su kitomis užsienio šalimis.

Investavimas į nekilnojamą turtą Kipre yra sparčiai augantis sektorius, o kaip orientyras, matomi daugybę nekilnojamojo turto projektų, skirtų pritraukti investicijas bei skatinti turizmą.

Kylančios nekilnojamojo turto kainos yra dar vienas ženklas, kad ateityje ši vieta taps labai populiari. Nors dar daug Šiaurės Kipro žemių yra neapgyvendintos, miestuose ir jų apylinkėse statybos verda – kyla daugiabučiai, kotedžai.

Šiaurės Kipras gauna investicijas iš Turkijos ir ES. Turkija nuo 1974 m. yra pagrindinė TRNC rėmėja, tačiau svarbu žinoti, kad per pastaruosius keletą metų Europos Sąjunga (per savo Europos plėtros programą) suteikė 259 milijonus TRNC. Europos pinigai yra skiriami ir tikimasi, kad netrukus bus dviejų salos zonų susijungimas į vieną o tai labai sustiprins politinę ir ekonominę Kipro padėtį, nes ši jau turi strateginę reikšmę Rytų Viduržemio jūros regione dėl neseniai atrastų didžiulių naftos išteklių.

INVESTAVIMAS Į NEKILNOJAMĄ TURTĄ ŠIAURĖS KIPRE YRA PUIKI GALIMYBĖ

Viena iš priežasčių, kodėl daugelis tarptautinių investuotojų dabar skuba įsigyti nekilnojamojo turto Šiaurės Kipre, yra tai, kad labai tikėtina, kad po to, kai bus teigiamas referendumas dėl dviejų zonų susijungimo, Šiaurės šalyse labai padidės turto vertė.

Vietos vertybinių popierių agentai ir statybininkai jau mato naujo bumo požymius, kurių pardavimai šiais metais padidėjo 25 proc., Ir padidėjo Rusijos, Skandinavijos ir JK susidomėjimas. Taigi, nekilnojamas turtas Kipre dar niekada nebuvo geresnė investicija.

Vienas asmuo gali įsigyti tik vieną turto objektą, kas neleidžia susidaryti NT monopolijai, tačiau norint įsigyti kelis objektus ar žemės sklypus, galimą tai plėtoti šeimos viduje- kiekvienama smeniui įsigyti po vieną nekilnojamo turto vienetą.

SAUGUMAS, SVEIKATA IR TURIZMAS ŠIAURĖS KIPRE

Šiaurinę Kipro dalį nuo likusio Viduržemio jūros regiono išskiria didelis saugumo rodiklis- tyrimai rodo, kad Šiaurės Kipras yra dar saugesnis nei Pietų Kipras. 

Didelis dėmesys sutelkiamas į sveikatos turizmą, sulaukiamas didelis susidomėjimas iš investuotojų šiuo klausimu. Šiaurės Kipras neseniai tapo 54 Pasaulio sveikatos turizmo kongreso nariu. Oras saloje puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms, todėl kuriami planai pritraukti turistus iš šalių, turinčių ilgus žiemos mėnesius. Turizmo sektoriaus tikslas pritraukti turistus ilgesniam laikui saloje, nei įprasta.

Kasmet į salą atvyksta milijonas turistų. 2017 m. šis skaičius padidėjo pritraukiant daugiau turistų žiemos sezono metu. 70 proc. viešbučių pajėgumų užpildyta iki birželio mėn. Stengiamasi užtikrinti, kad Šiaurės Kipro svečiai neužsibūtų viešbučiuose ir aplankytų istorines ir natūralias salos vertybes, pamiltų šį kraštą ir norėtų sugrįžti.

 Fikri Ataoğlu, Šiaurės Kipro turizmo ir aplinkos ministras, teigia, kad Šiaurės Kipras yra patrauklus turistams dėl natūralaus salos grožio, savo saule, jūra ir smėliu. Tai vieta, kur galima plaukioti beveik ištisus metus.

ŠIS KRAŠTAS NE TIK PASIŽYMI NUOSTABIA, PASAULYJE VERTINAMA, NENUNIOKOTA GAMTA, ISTORINIAIS PAMINKLAIS, TAČIAU IR SVETINGUMU BEI NUOŠIRDUMU. INVESTAVIMAS Į NEKILNOJAMĄ TURTĄ KIPRE- DAUGIAU APIE TAI ČIA.

INVESTAVIMAS Į NEKILNOJAMĄ TURTĄ KIPRE. TOP PRIEŽASTYS INVESTUOTI:

GREITA INVESTICIJŲ GRĄŽA.

ŽEMOS KAINOS.

AUGANTI EKONOMIKA. ŠIAURINIS KIPRAS YRA NEDIDELĖ VIETA, TAČIAU GREITAI AUGANTI EKONOMIKA SIŪLO PLATŲ INVESTAVIMO GALIMYBIŲ SPEKTRĄ.

SAUGI VIETA INVESTUOTI – TRYS ŽEMIAUSI NUSIKALSTAMUMO LYGIAI EUROPOJE.

GARANTUOTOS NUOMOS PAJAMOS – DAUGIAU NEI 60 000 JAUNUOLIŲ IŠ DAUGIAU NEI 100 ŠALIŲ MOKOSI TARPTAUTINIUOSE UNIVERSITETUOSE, TODĖL ŠVIETIMAS BEI TURIZMAS YRA PAGRINDINIAI EKONOMIKOS SEKTORIAI.

VISOMS RYTŲ ŠALIMS NEMOKAMA VIZA.

REAL ESTATE INVESTING

APIE KIPRĄ IR KIPRO SALĄ

Kipro sala yra viena iš stebuklingiausių pasaulio vietų, o Šiaurės Kipras yra šio nuostabaus kraštovaizdžio dalis, pilna paslapties ir Viduržemio jūros aromatų. Šis Viduržemio jūros regiono kraštas saugo 10 000 metų istoriją, kurioje slypi įspūdingas kultūros paveldas bei įvairūs materialiojo pasaulio lobiai.

Šiaurinėje salos dalyje dar 1974-aisiais buvo dislokuota Turkijos kariuomenė, nuo tada čionai iš Turkijos kraustytos neturtingos turkų šeimos. 2004 metais Kipro Respublikai įstojus į Europos Sąjungą (ES) daug kas keitėsi. Dabar ES piliečiams, norintiems pasižvalgyti po Šiaurės Kiprą, pakanka turėti pasą ir prie patikros posto langelio ji pateikti. Jokia atžyma į pasą nededama.

Kalnuotoje šiaurinėje Kipro dalyje pėdsakų paliko finikiečiai, asirai, egiptiečiai, persai, helenai, romėnai, bizantiečiai, Venecijos karalystės ir Osmanų imperijos gyventojai. Gamta ir reljefu – tai gražiausias salos kampelis, po kurį pasivažinėjus galima rasti daug įdomybių.

Jei jus domina gamtos pasaulis, galite pasimėgauti ekologiniu turizmu, atrasti Kipro orchidėjas- Kiprui būdingomis jų rūšimis, pamatyti beribius smėlio paplūdimius, išskirtinio gamtos grožio vietoves, kur gyvena reti saugomi vėžliai ir veši daugybė augalų rūšių.

Natūralus salos grožis, puikus klimatas, šiluma ir Kipro turkų tautos kilnumas bei gausus šviežių maisto produktų pasirinkimas Šiaurės Kiprą išlaiko tarsi nepaliestą, nekomercinį uostą.

Čia praktiškai nėra jokio nusikalstamumo

Ši šalis primena seniai prarastus JK standartus, kuriuose svetingumas, mandagumas ir gerėjimasis gyvenimu yra kasdienybė. Šiaurės Kipras turi tipišką Rytų Viduržemio jūros klimatą su ilga karšta vasara ir trumpomis, švelniomis žiemomis.

Šiaurinė pakrantė, kuri ribojasi su Girno (Kyrenio) kalnų slėniu, yra pripažinta viena gražiausių pasaulio vietų gyventi. Be to, ji yra Caretta ir Žaliųjų vėžlių namai.

Sniegas Kipre iškrenta tik Troodos kalnuose ir išsilaiko iki balandžio mėnesio, jo užtenka slidinėjimui, čiuožimui, ledo ritulio ir kitų žiemos sporto mėgėjams.

Daug senų cerkvių šiaurinėje Kipro dalyje paversta mečetėmis ir, nors islamas šalyje silpnas, nuo 1974- ųjų nuolat statomos naujos. Žymiausias ir bene gražiausias pastatas čia – Šv. Sofijos katedra, osmanų laikais paversta Selimijos mečete. Užsukus į ją, gatvės triukšmą atitolina storos gotikinės sienos. Viduje – nė vieno paveikslo, tik pliki šviesūs skliautai. Šioje Kipro dalyje gausu gotų stiliaus struktūros architektūros, tokios kaip Bellapaiso abatija, Šv. Nikolo katedra (Lala Mustafa Paşa mečetė), klasikinio laikotarpio miestų karalystės Salamis ir Soli, trys pasakų pilys „Penkių pirštų“ kalnuose, viduramžių Famagustos citadelė, pripažinta pasaulio paveldo objektu bei vienintelė pasaulyje likusi sienos padalyta sostinė Nikosija.

Nuo Yeşilırmak Village vakaruose iki Apostolos Andreas vienuolyno rytuose, kiekvieną akimirką, praleistą Šiaurės Kipre,jums atsiveria paslėptas pasaulio rojus, suteikiantis nepamirštamų atsiminimų. Šiaurės Kipras nusipelno savo, Viduržemio jūros perlo, vardo.

REAL ESTATE INVESTING

KĄ VERTA ŽINOTI APIE KIPRĄ?

 • Šiaurės Kipras yra buvusi britų kolonija ir piliečiai, kurie šiuo metu yra pripažinti kaip Europos piliečiai.
 • Pagrindinė kalba graikų/turkų, tačiau besiplečiančiuose projektuose plačiai naudojamos anglų ir rusų kalbos.
 • Kipro valiuta – euras (EUR), nors šiaurinėje salos dalyje „oficiali“ valiuta – Turkijos lira. Esant šiaurinėje dalyje, nesunkiai išsikeisite eurus į vietinius pinigus. Visur galima atsiskaityti ir doleriais, ir eurais, ir anglijos svarais bei visomis, Lietuvos bankų išduotomis, kortelėmis.
 • Vietos laikas Šiaurės Kipre yra tris valandas prieš Grinvičo vidutinį laiką (GMT + 3), t.y. sutampa su Lietuvos laiku.
 • Automobiliai važiuoja kairėje, kaip ir Jungtinėje Karalystėje.
 • Kipras – puiki vieta poilsiui su vaikais. Šalyje nemažai vandens pramogų centrų visai šeimai, o dauguma viešbučių siūlo paslaugas, pritaikytas būtent mažiesiems keliautojams – mini klubai, baseinai, žaidimo aikštelės bei pramoginės programos, pritaikytos vaikams.
 • Kipras turi du tarptautinius oro uostus.
  • Larnaca – iš čia patogu vykstant į Larnaca, Nicosia, Limassol, Famagusta, Ayia Napa, Protaras ir Paralimni ir kitus šiaurės Kipro miestus. Į šį oro uostą vasaros sezono metu galima nuvykti kelionių operatorių užsakomaisiais arba reguliariais netiesioginiais reisais.  Į šį oro uostą tiesiogiai iš Vilniaus skraido pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“ (ištisus metus, pirmadieniais ir penktadieniais).
  • Paphos – iš čia patogu vykstant į Paphos, Latchi ir Limassol. Į šį oro uostą tiesiogiai iš Kauno skraido pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“.
 • Kipras lepina orais. Pavasarį ir vasarą būna saulėta, karšta ir sausa. Gegužės mėnesį šioje saloje saulė šviečia 10 valandų per dieną, o nuo birželio mėnesio iki pat rugsėjo čia beveik nelyja. Vasara Kipre tęsiasi nuo gegužės iki spalio, ją lydi kaitri saulė, oro temperatūra gali pakilti iki 32 °C karščio.
 • Automobilio nuoma kipre yra itin pigi. Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 m. amžiaus, turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnį kaip dvejų metų stažą.
 • Elekto srovė Kipre – 240V. Vykstant į Kiprą reikėtų turėti specialų adapterį, kadangi elektros kištukai šioje šalyje skiriasi (paprastai būna paruošti turistų lankomuose apartamentuose). Prireikus, galima nebrangiai įsigyti vietoje.
 • Parduotuvėse maisto produktų kainos labai panašios į kainas Lietuvoje. Už protingą kainą galima nusipirkti egzotiškų, vietoje populiarių produktų.

Kipro storija

Devynis tūkstančius metų Kipras buvo įvairių, didelių civilizacijų dalis. Šiaurinėje pakrantėje buvo įsikūrusios Neopolitinės gyvenvietės, vėliau Egipto, Persijos, Romos, Venecijos, Osmanų ir Britų imperijos. Jo strateginė vieta Rytų ir Vakarų kryžkelėje suteikė salai turtingą ir spalvingą istoriją. Politinės situacijos istorija – skaitykite čia.

Kipro virtuvė

Maistas Šiaurės Kipre yra įvairus ir skanus. Nuo sultingų kebabų iki Meze bei saldžių desertų. Specialūs receptai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:   Seftali kebabas – vietinės kilmės, pagamintas iš ėrienos;   Hellim-halloumi sūris, tradiciškai pagamintas iš avies arba ožkos pieno ir patiekiamas ant grotelių, bei skanioji Pilavuna duona.

Kipro kultūra

Kipro kultūra atsispindi ne tik renginiuose ir festivaliuose, bet ir turtingame salos liaudies mene. Amžių amatai, perduodami iš kartos į kartą, su kuriais galite susipažinti keliaudami po Kiprą, apima keramikos, sidabro ir vario dirbinius, krepšių audimą, gobelenus ir garsiuosius Lefkara nėrinius. Saloje gausu istorinių pastatų, kurie atspindi įvairius Kipro istorijos laikotarpius.

Kipro gamta

Šiaurės Kipras yra neįprastų laukinių gyvūnų ir įdomių jų rūšių prieglobstis bei namai, kuriuos galite pamatyti bet kuriuo metų laiku. Šiaurinėje pakrantėje driekiasi nepaliesti, saulėti, laukiniai smėlio paplūdimiai. Ši neliečiama žemė turi daug ką pasiūlyti gamtos mėgėjams.