NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE – INVESTAVIMO KIPRE GIDAS

NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE – INVESTAVIMO KIPRE GIDAS PADĖS JUMS SUSIPAŽINTI SU DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMAIS KLAUSIMAIS 

Kviečiame pažiūrėti apie galimybes investuoti į Šiaurės Kiprą LRT laidoje Gyvenimas. Nekilnojamas turtas Šiaurės Kipre, šalies vaizdai ir gyvenimas jame (Praleiskite reklamą ir laida prasidės) 

NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE – INVESTAVIMO KIPRE GIDAS

NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE – INVESTAVIMO KIPRE GIDAS PADĖS JUMS SUSIPAŽINTI SU DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMAIS KLAUSIMAIS 

Kviečiame pažiūrėti apie galimybes investuoti į Šiaurės Kiprą LRT laidoje Gyvenimas. Nekilnojamas turtas Šiaurės Kipre, šalies vaizdai ir gyvenimas jame (Praleiskite reklamą ir laida prasidės)

NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE – KAIP SAUGIAI INVESTUOTI?

Šiaurės Kipras Europos sąjunga?

Jeigu keliaujant Kipre dažnai net nėra didelio skirtumo kurioje vietoje tiksliai nori atostogauti ir renkiesi atostogas pagal palankiausią kainos kokybės pasiūlymą, tai nusprendus investuoti Kipre dažnai kyla klausimas į kurią Kipro dalį investuoti, nes Kipro sala yra padalinta į dvi dalis – Pietų Kipras ir Šiaurės Kipras. Tai nuo 1974 metų besitęsiantis klausimas. 2004 metais Kipras įstojo į ES kaip de facto padalyta sala, visas Kipras yra ES teritorija. Keliauti visoje šalyje galima laisvai turint tik Europos Sąjungos asmens tapatybės kortelę, o pasas nėra reikalingas. Bendrai yra dedama daug pastangų suvienyti šalį, tačiau kai kurie ekonominiai-politiniai nesutarimai tarp abiejų pusių vis dar trukdo tai padaryti. Tai kartu ir trūkumas ir privalumas, nes Šiaurės Kipras būdamas taip arti Europos sąjungos yra itin patrauklus. Plačiau apie visa tai skaitykite žemiau.

ES 2006-2018 metais skyrė daugiau nei 520 milijonų eurų įvairioms programoms Šiaurės Kipre

Europos sąjunga skiria labai daug dėmėsio ir pinigų Šiaurės Kipro regionui. Vien iš ES 2006-2018 metais skaičiuojama jau daugiau nei 520 milijonų eurų įvairioms programoms, tokioms kaip ekonominiai integracijai, infrastruktūrai, įstatyminiai bazei gerinti ir t.t. Apie tai galite plačiau skaityti čia.  O šiaurės Kipras taip pat pritraukia įvairių investicijų ir iš kitų šalių ir organizacijų.

Plačiai apžvelgta Kipro salos istorija ir kodėl Šiaurės Kipras yra atskira šalis skaitykite čia.

Kodėl Šaurės Kipras geriau nei Pietų Kipras?

Ieškodami kur investuoti Kipre, išnagrinėjome visas galimybes, lokacijas, kainas ir daugelį kitų faktorių, kurie lėmė norą toliau gilintis apie Šiaurės Kipro patrauklumą. Keliaujant kartu su investuotojas, visada turime galimybę pasiūlyti nekilnojamo turto pietiniame Kipre, tačiau dažnas mūsų klientas iškart renkasi Šiaurės Kiprą. Ir tam ne viena priežastis:

  1. Naujumas ir pasirinkimas – Šiaurės Kipre parduodama labai daug naujos statybos būtų, apartamentų ar vilų. Tai reiškia gaunate visiškai naują objektą su nauja infrastruktūra ir pagal šiuolaikinius reikalavimus išvystytus projektus dažniausiai visai prie pat jūros.
  2. NT įsigijimo ir išlaikymo kainos, gyvenimas bei papildomi kaštai – Šiaurės Kipre pigesnis ne tik nekilnojamas turtas, bet ir pragyvenimas, tai reiškia, kad maistas, drabužiai ir kiti daiktai parduotuvės, valgymas restoranuose ar aktyvios pramogos yra ženkliai pigesnės.
  3. Patogi lokacija – dažniausiai kelionė nuo Larnakos oro uosto iki jūsų apartamentų trunka apie 1 valandą.
  4. Turizmo augimas – didelė dalis lankytinų istorinių objektų yra būtent Šiaurinėje dalyje, todėl čia nuolat važiuoja daugybė turistų.
  5. Vietinių gyvenimas saloje – dirbk Pietų Kipre – apsipirk Šiaurės Kipre. Vietiniai migruoja tarp abiejų salos pusių taip kaip mes važiuojam iš Vilniaus į Kauną. Judėjimas laisvas, o kiekviena salos pusė turi savo privalumų.
  6. Daugybė metų nesikeičianti situacija iš tikrųjų daugiau sako apie ilgametį stabilumą ir nusistovėjusias normas, nei apie riziką, jog bus neigiamų pokyčių.

 

Žinoma yra ir daugybė kitų priežasčių ir rodiklių apie kuriuos mielai papasakosime asmeniškai, pagal kiekvieno žmogaus kriterijus, visgi toliau yra labai svarbus klausimas – kaip saugu investuoti Šiaurės Kipre?

Žemės nuosavybės teisės Šiaurės Kipre

Dažniausiai investuoti šiaurės Kipre bijome dėl nežinojimo ir nepagrįstos baimės, kad kažkas kažkaip gali atimti jūsų įsigytą turtą ir tai vienas dažniausiai girdimų mitų. Leiskite apžvelgti žemės nuosavybės klausimą Šiaurės Kipre.

Yra trys esminiai  rūšių nuosavybės teisės (titulai), iš kurių visi trys laikomos saugiomis.

Pirma, bet kuri žemė, priklausanti Kipro turkų ar užsienio subjektui iki 1974 m. Šiaurės Kipre, yra laikoma visiškai saugia, nes jai negali būti pareikšta jokių pretenzijų dėl savininkų ir tai yra pripažinta tarptautiniu mastu. Taip pat yra visiškai saugios žemės dėl kurių yra oficialiai susitarta.

Antra Šiaurės Kipro vyriausybė išdavė žemės nuosavybės dokumentus Kipro turkų pabėgėliams, kurie atsisakė žemės pietuose. Šios žemės paskirstymas dažniausiai buvo pagrįstas „quid pro quo“ susitarimu. Kadangi daugelis turkų Kipro turėjo vertingų žemės sklypų Paphose, Larnakoje ir Limasolyje ir ji buvo aktuali Pietų Kipro pusei, abi šalys apsikeitė žemėmis. Šis procesas yra patikimas ir tokia žemė taip pat laikomas pakankamai saugus.

Trečia nuosavybės forma, kuri buvo skirta už karinę tarnybą ir karių našlėms, siekiant paskatinti apgyvendinimą kai kuriose mažiau ar visai neapgyvendintose Šiaurės Kipro vietose, ypač Karpazo pusiasalyje. Tai irgi yra saugu, ypač tokiu atveju, jeigu tokioje žemėje anksčiau nieko nebuvo. Tam reiktų detaliau pasigilinti į istoriją įsigyjant atskirus neaiškios kilmės objektus, o ne dideliuose investiciniuose projektuose.

Kas yra neabejotinai nesaugi, yra žemė, kurioje yra apleistas turtas. Tikėtina, kad tai gali būti apleistas Graikijos turtas. Jei taip, jis gali būti grąžintas teisėtam savininkui, neatsižvelgiant į tai, ar jis buvo renovuotas, ar ne.

Svarbiausias pasikeitimas dėl nuosavybės įvyko 2010 metais pasibaigus daugumai svarbių bylų. 2006 m. TRNC sudarė Nekilnojamojo turto komisiją (angl. IPC), kad išspręstų Kipro graikų, turinčių nuosavybę šiaurėje, pretenzijas iki 1974 m. Salos.

Viena skambiausių bylų buvo pabaigta nagrinėti 2010 sausio 19, Apostolidės pieš Oramus byloje Anglijos teismas pripažino, kad nauji savininkai turi gražinti pirminiam savininkui. Tačiau netrukus po to 2010 m. Kovo 1 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas, priėmęs sprendimą dėl Demopoulos ir kiti. prieš Turkiją byloje, nustatė, kad Įstatymas Nr. 67/2005 numato veiksmingą teisių gynimo priemonę ir atmetė kitų pareiškėjų skundus dėl nacionalinių teisių gynimo priemonių nenaudojimo. Europos žmogaus teisių teismas pripažino TRNC Nekilnojamo turto komisiją kaip prieinamą ir veiksmingą mechanizmą sprendžiant bylas dėl žemės nuosavybės ir nurodė visiems turintiems žemės Šiaurės Kipre kreiptis į ją taip nutraukdamas tolimesnius galimus nesusipratimus.

TRNC komisija jau sumokėjo ieškovams 303 877 517 GBP ir 68% Šiaurės Kipro teritorijos yra laikoma kompensuota ir laikoma visiška saugia.

TRNC vyriausybė oficialiai garantavo visus Šiaurės Kipro žemės nuosavybės titulus ir sumokėjo kompensacijas.  Naujausiais duomenimis iki 2019 m.  buvo pateiktos 6 545 paraiškos dėl žemės atgavo. TRNC komisija jau sumokėjo ieškovams 303 877 517 GBP ir 68% Šiaurės Kipro teritorijos yra laikoma kompensuota ir laikoma visiška saugia. Sprendžiant teisminius procesu rimtesnių bylų buvo dėl pasikeitimo ir kompensacijos dviem atvejais, dėl restitucijos trimis atvejais ir dėl restitucijos ir kompensacijos septyniose bylose. Tik vienu komisija priėmė sprendimą dėl restitucijos po Kipro problemos sprendimo, ir vienu atveju priėmė sprendimą dėl dalinio grąžinimo.

Investicijos Šiaurės Kipre priskiriamos rizikingesnei grupei, bet tai nereiškia, kad yra nesaugios. Tiesiog yra faktorių, kurie lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis neegzistuoja. Kaip žinoma auksinė taisykla – kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Su didesne rizika galima ir gerokai daugiau uždirbti, o tuo pačiu ir esant tokiai situacijai pati investicija reikalauja mažesnės sumos lyginant su tuo pačiu Pietų Kipru.

Todėl dabar Šiaurės Kipre jau yra daugybė nekilnojamo turto ir žemės nuosavybės vietų, kurios turi visas garantijas iš Nekilnojamo turto komiteto, kurio veikla pripažinta tarptautiniu lygiu ir nekilnojamas turtas ar žemė tokiose vietose yra saugi investiciniu požiūriu. Dėl to kiekvienas nekilnojamo turto įsigijimas yra vykdomas su šio komiteto žinia, taip pat dalyvauja teisininkai, tam kad būtų užtikrintas skaidrumas ir saugumas.

EKONOMINĖ IR POLITINĖ PADĖTIS ŠIAURĖS KIPRE

Ekonomika Šiaurės Kipre

Ekonomika Šiaurės Kipre yra kaip niekad stipri ir tendencingai kyla auktšyn. Viena geriausiai atspindinčių ekonominę padėtį lentelių yra Šiaurės Kipro vidau nacionalinio produktų (GNP) skaičiai, kuriuos pateikiame, kad matytumėte kaip auga svarbiausi sektoriai. Visų pirma tai norime atkreipti dėmesį į statybų sektorių, kuris auga nuo 2015 metų ir dar galutinai nepatvirtinais duomenimis toliau augo 2018 metais (2017 +10,6% augimas), nes yra didžiulė paklausa įsigyti nekilnojamąjį turtą. Tai glaudžiai susieją su nuolatiniu turizmo augimu regione, kuris augo 9% 2017 metais bendrai, o viešbučių ir restoranų sektorius net 22.4%. O taip pat nemažiau svarbu, kad auga verslo ir paslaugų sektorius (+ 7.7% 2017 m.), kas rodo stabilų augimą visose įmanomose srityse ir įtakoje ne tik turizmui skirto NT vystymą, bet ir nuolatiniams gyventojams skirto nekilnojamo turto, kurie kaip ir Lietuvoje ne tik perka, bet dažnai ir nuomojasi jį, tai ypač populiaru studentų tarpe.

NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE TRNC Ekonomika GDP
NEKILNOJAMAS TURTAS ŠIAURĖS KIPRE

Duomenų šaltinis

Politika

Nors Šiaurės Kipras teoriškai priklausomi nuo Turkijos, tačiau tai daugiau dėl saugumo ir Turkijos karių buvimo šalyje tvarkai palaikyti. Šiaurės Kipras turi savo demokratinius rinkimus ir jame dalyvauja atskiros partijos. Kaip pavyzdys, kai Rusija pritaikė draudimą piliečiams atostogauti Turkijoje, tai visiškai nelietė Šiaurės Kipro. Esama politinė situacija šalyje yra tiek pat stabili kaip ir bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje, vienos jėgos keičia kitas, vyksta vienas kitas skandalas, bet kad ir kokia valdžia bebūtų visi jie daugiau ar mažiau siekia Kipro suvienijimo palankiomis sąlygomis.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI PRIEŠ ĮSIGYJANT NT KIPRE

Kodėl verta investuoti į nekilnojamą turtą Šiaurės Kipre?

Šiaurės Kipras, ilga laiką buvęs atskirtas nuo likusios Kipro dalies, tapo lygiaverčiu ir nepaprastai patraukliu pasauliui. Ši Kipro dalis – tai šiltas, daugeliui dar neatrastas kraštas, turistų nenuniokota Kipro salos dalis. Šiaurės Kiprą ištisus metus šildo saulė, skalauja jūra, ši vieta vilioja svetingumu bei susipynusia turkų, graikų ir britų kultūra. Šiaurės Kipras atveria savo duris tiek šeimoms, tiek romantiškam poilsiui dviese, tiek norintiems atrasti kažką naujo ir už puikią kainą. 

Kuo ypatingas Šiaurės Kipras?

Šiaurės Kipras stebina savo gamta ir natūralumu. Apytuščiai keliai, miesteliai  nenublizginti – kol kas šis kampelis išties mažai palytėtas, bet patiks tiems, kurie nemėgsta triukšmo ir rėksmingų turistų iš kaimyninės šalies. Nepaisant to, čia yra visko. Vilioja auksinio smėlio paplūdimiai ir smaragdinė jūra, kalnai. Įspūdžių netrūksta ir mėgstantiems lankyti istorines vietas- čia gausu istorinių pilių ir vietovių. Vietos kultūra ir istorija bei nuostabi gamta leidžia atitrūkti nuo judraus gyvenimo ir pasinerti į egzotišką poilsio kelionę.Daugiau bendros informacijos apie pietų ir šiaurės Kiprą:  Investavimas į nekilnojamą turtą Kipre. Informacija apie šalį.

Kokios mokėjimo/ išsimokėjimo galimybės?

UAB “Darvila” atstovauja tik patikrintus nekilnojamo turto projektų vystytojus Kipre ir padeda įsigyti nekilnojamą turtą Kipre geriausiomis sąlygomis. Galimybė įsigyti apartamentus ar vilą jau išvystytuose ir vis dar besiplečiančiuose projektuose gražiausiose Kipro vietose itin palankiomis sąlygomis:

Mokėti galima tiek grynais, tiek pavedimu arba koretele be papildomų mokesčių; Galima atsiskaityti svarais, eurais, doliariais.
Turtą galite įsigyti išsimokėtinai- nuo 25 proc. vertės pradinis įnašas ir 2-3 metų kreditas be palūkanų.

Kokie dokumentai reikalingi, norint įsigyti siūlomą būstą?

Vienintelis reikalingas dokumentas perkant nekilnojamą turtą Šiaurės Kipre – jūsų pasas. 

Garantijos

Kokybiškos paslaugos bei visa reikalinga pagalba sudarant NT pirkimo bei nuomos sutartis, įsirengiant apartamentus ir t.t. Dirbame tik su patikimais nekilnojamo turto vystytojais, todėl jūsų investicija bus saugi tiek įsigijant jau įrengtus, tiek dar statomus NT objektus.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI PO NT KIPRE ĮSIGIJIMO

Ar reikalinga viza kaskart atvykstant?

Skrendant į Larnakos ar Paphos oro uostą, vizų Europos sajungos piličiams nereikia. Galima atvykti su asmens tapatybės koretelė. Šalyje nepertraukiamai galima išbūti 3 mėn. Buvimo šalyje laikotarpis gali būti pratęstas, jei jūs laiku pateikiate prašymą reikiamoms institucijoms ir gaunate leidimą, arba dar kartą, iš naujo, kertate Kipro sieną. Tarp Kipro Respublikoje ir Šiaures Kipro Turko respublikoje yra 12 patikrinimo punktos sienose. Jo galima pravažioti su asmens tapatybės kortelė. Jokio antspaudo nededa.
Jeigu jūs atvyksite į Šiaures Kipra per Erdžano oro uostą, tada būtinai turėkite pasą, nes deda antspaudas, atvykusius į šalį. Jokiu vizų irgi nereikia.

Kokius nekilnojamo turto mokesčius turėsiu mokėti?

Dėl bet kurio nekilnojamojo turto, įsigyto Šiaurės Kipre, reikia sumokėti PVM, kuris yra 5% (vienkartinis), o mokestis už nuosavybės teisę –  0,25 Eur už 1 kv. m. uždaro ploto (1 karta per metus). Nuosavybės teisės mokestis yra mokamas Registro Tarnybai, kai nuosavybė registruota jūsų vardu ir gali būti sumokėtas praėjus keleriems mėnesiams po to, kai turtas yra jūsų nuosavybė.

Taip pat yra mažos mokestis už sutarties registracija, kurį privalo sumokėti pirkėjai, kuris yra 0,5% nuo sumos, nurodytos pirkimo sutartije.

Vandens ir elektros energijos sujungimo mokesčiai, kurie skiriasi pagal projektą.

PASTABA: pirmą kartą investuojantiems yra suteikta vienkartinė galimybė sumažinti mokestį už titulą (žemes nuosavybe) iki 3 proc., jeigu norėsite juos apiforminti. Čia yra vienkartinis mokestis.

Kaip išnuomoti įsigytą butą, apartamentus ar vilą Kipre?

Šių NT projektų vietovėse yra administruojanti įmonė, kuri pasirūpins, kad jūsų įsigytas butas, apartamentai ar vila Kipre būtų prižiūrėta ir išnuomota. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el.paštu ar telefonu į mus.

Kiek nekilnojamo turto objektų galiu įsigyti?

Šiuo metu yra leidžiama turėti nedaugiau 12 arų žemės ploto kiekvienam šeimos nariui, nebent turite įmonę, registruotą Šiaurės Kipre. Kitų apribojimų nėra, nebent perkat apartamentus ar vilą, kartu jiems priklauso ir apiforminate žemės sklypą titulą, tuomet daugiau nekilnojamo turto objektų su jiems priklausančia žemės nuosavybe (ką reiškia, apiforminti titulą) savo vardu įsigyti negalėsite, bet tai galės padaryti Jūsų šeimos nariai. Nesumaišykite kontrakto registravimo su titulo apiforminimu!

Ką turiu žinoti apie Kipro kultūrą?

Valiuta: pagrindinė valiuta, naudojama Šiaurės Kipre, yra Turkijos lira. Kitos pagrindinės valiutos, tokios kaip JAV doleriai, Britanijos svarai arba euras, yra priimamos didelėse parduotuvėse miestų vietovėse. Turguose galima atsiskaityti bet kokia valiuta, tik dėl kurso reikia derėtis.

Laiko juosta: vasaros vietos laikas Šiaurės Kipre yra tris valandas prieš Grinvičo vidutinį laiką (GMT + 3), žiemos- GMT +2. Laikas sutampa su Lietuvos laiku.

Kalba: Pagrindinė kalba graikų/turkų, tačiau besiplečiančiuose projektuose plačiai naudojamos anglų ir rusų kalbos.

Kultūra: 1974 m. vykusio karo metu turkai atskyrė šiaurinę Kipro dalį ir sala buvo padalinta į dvi dalis. Graikiškąją ir turkiškąją. Tik visai neseniai (2004m.) siena buvo atverta ir vietiniams suteikta galimybė vykti į kitą pusę. Dėl to Šiaurės Kipras dar nepavargęs nuo turistų ir jų laukia išskėstomis rankomis. Nuo šiol į ten lengvai galima nuvykti ir iš Lietuvos. Šiaurės Kipro dalyje gyvena 300 tūkstančių Turko-kipriječiai iš tiesų – labai paslaugūs ir malonūs. Turko-kipriječiai, kaip ir dauguma musulmonų, nepriklausomai religingi jie ar ne, labai svetingi. Čia dominuoja namuose gamintas maistas. Be abejo – jokios kiaulienos. Bet parduotuvėse, esančiose šalia naujų kompleksšų jau galima įsigyyti ir kiaulenos. Kipre, atvirkščiai nei Turkijoj, tik senieji žmonės laikosi ramadano. Dauguma turistų Šiaurės Kipre iš Jungtinės Karalystės.

Lėktuvų bilietai ir skrydžiai į Kiprą

Į Kiprą iš Lietuvos lėktuvai skrenda tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno. Bilietų kainos priklausomai nuo sezono svyruoja. Žiemą galima tikrai nuskristi pirmyn atgal už 100 Eur ar net mažiau, o vasarą kainos prasideda nuo 100 Eur priklausomai nuo akcijų ir pan. Daugiau- lėktuvų bilietai į Kiprą.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.